Podle serveru Transport Intelligence jde o jednu z největších akvizic v logistickém sektoru za poslední roky. Japonská firma uvedla, že sloučená skupina bude z hlediska tržeb pátým největším poskytovatelem logistických služeb na světě.

Japan Post, která poskytuje i bankovní a pojišťovací služby a působí převážně na mateřském trhu, chce navíc využít zkušenosti společnosti Toll k dalším akvizicím v Asii, Evropě a Severní Americe.

 

„Učinili jsme první krok k tomu, abychom se stali globální logistickou společností," prohlásil prezident podniku Taizo Nišimuro.

Firma, kterou vlastní japonská vláda, by letos měla v rámci privatizace uvést své akcie na tokijskou burzu. Akvizice jí má zřejmě pomoct rozšířit geografický i obchodní záběr a získat před vstupem lepší pozici.

Toll provozuje jak expresní služby, tak kontraktní logistiku, dopravu i spedici. Japan Post vedle poštovních služeb poskytuje také servis v oblasti e-commerce.

Podle Transport Intelligence se Japan Post zařadí po boku velkých mezinárodních expresních firem DHL, Fedex a UPS. V asijsko-pacifickém regionu si pak bude konkurovat zejména se Singapore Post, v které loni koupil 10procentní podíl čínský gigant na poli e-commerce Alibaba a která se v poslední době rovněž výrazně soustředí na zásilky z on-line obchodů.

Zmíněná transakce je druhou významnou akvizicí, která se odehrála během jednoho týdne v Japonsku. Kintetsu World Express tam koupila za 1,2 miliardy dolarů APL Logistics, dceřinou společnost zaměřenou na kontraktní logistiku v Asii a Americe, která patří do rejdařsko-logistické skupiny NOL se sídlem v Singapuru.

Související