„Evropské hlavní město kultury je jedním z nejúspěšnějších projektů Evropské unie. Jedná se o prestižní titul, jehož plodů občané města a regionu užívají nejen v daném roce, ale zejména v letech a desetiletích následujících. Významu projektu se tak rovná i organizační a logistická náročnost vyplývající pro pořadatele,“ řekl Aleš Willert, generální ředitel dopravní a logistické firmy.

C. S. Cargo vyhradilo projektu 10 nových kamionů, které budou po celý rok dopravovat veškeré kulturní zázemí z různých evropských měst do Plzně a zpět.

Jednou z prvních realizovaných přeprav byl převoz uměleckého kolotoče Le Manège Carré Senart z Paříže v druhé polovině loňského roku.

Plzeň se jako hlavní město kultury otevřelo v sobotu 17. ledna 2015. V rámci projektu tu proběhne kolem 600 koncertů, festivalů, divadelních představení, výstav a dalších kulturních zážitků.

„Podpora kultury patří k našim pravidelným aktivitám. Kromě letošního projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 jsme například partnery mezinárodního festivalu cirkusu a divadla Letní Letná,“ řekl Aziz Jahić, marketingový ředitel C. S. Cargo.

Související