Karta umožňuje bezhotovostní platby u zhruba 1500 veřejných nabíjecích stanic na území Německa určených pro elektromobily a hybridní vozidla s možností vnějšího nabíjení. DKV aktuálně pracuje na rozšíření akceptace karty v síti nabíjecích stanic i v dalších zemích.

Podíl elektromobilů a hybridních vozidel ve vozových parcích se pomalu zvyšuje, což však vede k tomu, že je současná nabídka nabíjecích stanic z hlediska uspokojení potřeb uživatelů často považována za nedostatečnou.

„Dosud museli mít řidiči elektromobilů a hybridních vozů u sebe celou řadu karet a kódů,“ říká generální ředitel DKV Alexander Hufnagl. „Ve skutečnosti jsou možnosti nabíjení často omezeny na nabíjecí stanice v zázemí řidiče nebo jsou uživatelé odkázáni na síť místního poskytovatele elektrické energie.“

Hybridní palivová karta DKV spojuje různé poskytovatele nabíjecích stanic do mezinárodní dodavatelské sítě. V budoucnosti bude uživateli stačit jedna karta, s níž bude mít přístup k nabíjecím i čerpacím stanicím a navíc bude dostávat jednu fakturu s přehledem všech výdajů.

Související