„Jsem rád, že se síť poboček DB Schenker v České republice rozrostla o dva nové terminály v průmyslově atraktivních lokalitách,“ říká ředitel firmy Tomáš Holomoucký.

Terminál v Mladé Boleslavi se nachází v logistickém centru D+D Park Kosmonosy v těsné blízkosti rychlostní komunikace R10 přímo naproti bráně Škoda Auto Mladá Boleslav. Svou polohou je centrum předurčeno pro zákazníky z automobilového průmyslu. Společnost v areálu v současné době využívá 6500 metrů čtverečních skladové plochy a v budoucnu plánuje v této lokalitě výrazný růst.

Další novou pobočkou je sklad o rozloze 4900 metrů čtverečních v průmyslové zóně CTPark Nový Jičín, který je vhodný zejména pro zákazníky ze severní a střední Moravy. Budova má k dispozici čtyři hydraulické rampy a jednu vjezdovou do skladu.

Temperovaná hala s bezprašným prostorem je vybavena bezpečnostním kamerovým systémem. Vnitřní výška skladu je 10,5 m a plánovaný počet paletových míst 5900. Do nového terminálu se DB Schenker nyní stěhuje ze dvou současných skladů - v Šenově a Novém Jičíně. Přesun bude dokončen v prosinci 2014.

Související