Obrat společnosti by se letos měl dostat na 2,1 miliardy korun z loňských 1,6 miliard. Dachser Czech Republic letos pozemní dopravou odbaví kolem 800 tisíc zásilek, o 11 procent více než loni. Celková hmotnost přepravených zásilek meziročně vzroste o 12 procent na 474 000 tun.

Společnost letos v České republice zaznamenala nárůst aktivit svých stávajících klientů zejména ve vývozu. Počet exportních zásilek Dachseru se v meziročním srovnání zvýšil o 16 procent na 383 tisíc kusů. Zvýšila se i tonáž zásilek přepravovaných do zahraničí, a to na téměř 220 tisíc tun. „Nejvíce zásilek od nás směřuje do Německa, následuje Francie, Slovensko, Polsko a Rakousko,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel firmy Jan Polter.

Předběžné výsledky ukazují i zvýšení počtu importních zásilek, které proudí z Evropy do České republiky. „Největší podíl v našich importech má také Německo. Na druhém místě v počtu dovážených zásilek je potom zboží z Rakouska, Polska, Maďarska a Francie,“ dodal Jan Polter.

 

Firma letos otevřela nový sklad zaměřený na kontraktní logistiku ve Frenštátu pod Radhoštěm s celkovou plochou 2400 metrů čtverečních a rozšířila počet denních linek o nová přímá spojení s Dánskem, Itálií, Španělskem a Německem. Celkem nyní do/z Česka obsluhuje 67 přímých denních linek do/z 34 destinací v 15 zemích. Navíc rozšířila i možnosti doručovacích služeb.

Nárůst přepravených zásilek se projevil i na počtu zaměstnanců, Dachser letos zaměstnal 90 nových lidí. Celkem tak pro společnost nyní pracuje 454 zaměstnanců. Do jejich dalšího vzdělávání firma letos investovala tři miliony korun.

 

Související