KION Group, jeden ze dvou největších světových poskytovatelů vysokozdvižných vozíků, skladové techniky a souvisejících služeb, má v Česku ještě továrnu na nápravy - Linde Pohony - v Českém Krumlově. Ta byla založena v roce 1997.

Ve střednědobém horizontu se plánuje, že v Ostrově u Stříbra budou z pásu sjíždět vysokozdvižné vozíky pro ekonomický a masový segment pro trhy východní a jižní Evropy. Budovu postaví developer Panattoni Europe, KION Group pak investuje zhruba 12 milionů eur do strojů a zařízení.

V závodě v Ostrově u Stříbra má na ploše zhruba 24 tisíc metrů čtverečních pracovat na začátku cca 200 lidí. Kapacita továrny bude kolem 10 tisíc strojů ročně.

„Ústřední roli v naší strategii nadále hraje, vedle USA a rostoucích trhů, jako je Čína, i domácí evropský trh“, řekl při ceremonii člen představenstva KION Group Theodor Maurer. „Nový závod přispěje významným způsobem k tomu, aby si KION Group nejen udržel své postavení ve východní Evropě, ale také budoval ještě lepší servis pro neprémiový segment.“

Východní Evropa patří mezi nejrychleji rostoucí trhy s manipulačním vybavením. V minulém roce nárůst činil necelých osm procent. Objem objednávek u společnosti KION Group ve východní Evropě se letos za prvních devět měsíců zvýšil o necelých 12 procent bez ohledu na krizi na Ukrajině, tedy vyšší, než globální růst HDP. Český trh pro výrobky KION Group pak vzrostl od ledna do září téměř o 30 procent.

Do společnosti KION Group patří značky Linde, Still, Fenwick, OM Still, Baoli a Voltas. Měřeno prodanými jednotkami, firma zaujímá první místo v Evropě a druhou pozici na celosvětovém trhu. Skupina je zastoupena ve více než 100 zemích. Má kolem 22 tisíc zaměstnanců a loni měla obrat zhruba 4,5 miliard eur.

Související