Prologis Park Prague Jirny
Prologis Park Prague Jirny
autor: Prologis

Objem zboží, které si zákazníci objednají přes jeden z největších tuzemských e-shopů Mall.cz roste meziročně o desítky procent. Společnost navíc stále rozšiřuje množství sortimentu – jen před letošními Vánoci přesáhne 200 tisíc položek. I proto firma ve spolupráci s poradenskou společností DTZ téměř rok hledala vhodné prostory pro zřízení nového distribučního centra.

Stávající dvě distribuční centra v Jirnech a Horních Počernicích tak už v létě 2015 nahradí nové centrum v Jirnech při dálnici D11. Moderní distribuční areál bude tvořit vedle skladovacích ploch i kancelářské zázemí o rozloze 3000 m2. Firma navíc bude mít možnost rychlé expanze o dalších 20 tisíc m2 distribučních prostor, což jí umožní další růst bez nutnosti hledat dodatečné skladové prostory. 

„Se stoupajícím obratem a podílem na trhu zkvalitňujeme i servis pro naše koncové zákazníky. Na prvním místě je rychlost zpracované objednávky, kontrola zboží a samozřejmě expedice. Naše rozhodnutí přestěhovat se do nového distribučního centra bylo založeno na předpokladu zvýšení ziskovosti a na potřebě zaručit našim zákazníkům včasné poskytování služeb,“ řekl Oldřich Petránek, ředitel mezinárodních operací společnosti Mall.cz. „Potřebovali jsme prémiovou lokalitu a technicky velmi vyspělé distribuční centrum přizpůsobené našim požadavkům. Prologis Park Prague-Jirny nabízí obojí." 

Plně přizpůsobená budova nového skladu bude vybavena mezipatry, galerií a moderními technologiemi vyrobenými na zakázku. Mezi ně patří super plochá podlaha, pásové světlíky, systém monitorující spotřebu energie, klimatizace nebo venkovní rolety s elektrickým pohonem. Světlá výška haly bude 12,5 metru. 

Podle Michala Barthella, konzultanta v oddělení průmyslových nemovitostí DTZ, bude mít nová centrála Mall.cz několik specifik: „Prioritou bylo maximální zvýšení efektivity skladování a tím minimalizace nákladů. Proto dojde ke zvýšení světlé výšky budovy, což umožní realizaci mezaninu. Kvůli tomu bude mít podlaha vyšší nosnost než je standardních 5 tun/m2. A to vše v moderních skladových prostorách, které splňují velmi náročné požadavky společnosti.“ 

„Společnost Mall.cz každým rokem expanduje, čili získáváme nejen nájemce ve vynikající kondici, ale navíc s výhledem dalšího rozšiřování. Tato smlouva odráží nový trend, kdy e-commerce hledá specializované logistické budovy, aby uspokojila rostoucí poptávku po on-line prodeji zboží a služeb,“ dodává Martin Polák, senior vice prezident Prologis Czech Republic & Slovakia. Logistický park v Jirnech sestává z prostor o rozloze 212 tisíc m2 a má potenciál pro výstavbu dalších 120 tisíc m2. Park, který je nyní z 97 procent pronajat, se nachází 20 kilometrů východně od Prahy a nabízí přímé spojení s dálnicí D11. 

 

 

Autoři: Martin Knížek