Nové bezkontaktní karty jsou vybaveny moderní verzí čipu RFID. Platební terminál kartu po přiložení přečte, držitel zadá PIN a transakce se centrálně schválí. Tím, že se karta nemusí zasouvat do platebního terminálu, jsou transakce rychlejší a bezpečnější, tvrdí společnost IDS.

Poskytovatel tankovacích karet IDS disponuje sítí čerpacích stanic s centrální on-line autorizační kontrolou každé transakce. Všechny transakce navíc denně monitoruje bezpečnostní tým. Zákazníci firmy využívají nonstop zákaznický servis, který například pomůže řidiči v případě krádeže zablokovat kartu. Vedle toho můžou dopravci na webové stránce kdykoliv karty sami spravovat - například je blokovat nebo nastavit maximální množství paliva.

„Prvořadá je u IDS bezpečnost a kontrola. Na stanicích máme kamery a disponujeme centrální on-line autorizací transakcí a bezpečnostním týmem, který nepřetržitě sleduje a zkoumá podezřelé transakce. Zavedení těchto nových palivových karet je další krok v rámci naší snahy zajistit maximální bezpečnost a nejkomplexnější kontrolu na trhu,“ vysvětluje Pieter Declerck, generální ředitel IDS.

Společnost se chce na bezpečnost platebních transakcí zaměřovat i nadále. V budoucnosti plánuje zavedení dvojice bezkontaktních karet, přičemž jedna bude pro nákladní vůz a druhá pro řidiče. První karta bude zůstávat ve voze, druhá bude osobní a bude spojená s konkrétním řidičem - PIN bude znát jedině on sám. Palivo se vydá jen v případě, že budou na stejném místě centrálně zaznamenány obě karty a vloží se správný kód PIN.

International Diesel Service nabízí síť 525 čerpacích stanic u hlavních silničních tras v Evropě. V České republice spolupracuje se sedmi benzínkami. IDS je součástí jednoho z předních světových producentů ropy, společnosti Kuwait Petroleum Corporation.

Související