Moderní halu postavenou na míru výrobce, která stojí na ploše 16 tis. m2, dodala americká developerská společnost Panattoni Europe ve spolupráci s českou industriální skupinou Accolade. Právě ta bude vlastníkem budovy, kterou si od ní bude Ideal Automotive dlouhodobě pronajímat.

„Novou budovu pro Ideal Automotive jsme zkolaudovali a předali nájemci zhruba před měsícem. Celá stavba netrvala ani šest měsíců; poslední čtyři pět týdnů pak do už hotové haly Ideal Automotive instaloval technologie a oživoval je,“ vysvětluje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Česká republika, která průmyslovou zónu rozvíjí a spravuje.

„O zónu je mezi investory stále velký zájem. Obecně se zájem podnikatelů o Českou republiku v posledních měsících významně zvýšil a největší poptávka je po lokalitách s dobrou dopravní dostupností poblíž hranic s Německem,“ vysvětluje Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade.

Právě díky rozšíření zóny pro Ideal Automotive a také pro amerického výrobce kancelářského nábytku Steelcase letos Panattoni Park Stříbro získal ocenění pro průmyslovou zónu roku od agentury CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Související