Výše poplatku je závislá na stanoveném období a na celkové hmotnosti. První skupina zahrnuje nákladní vozidla s celkovou hmotností od 3,5 do 12 tun.

Do druhé skupiny spadají nákladní vozidla s nejvyšší přípustnou celkovou hmotností nad 12 tun, u těch je výše poplatku navíc určena i podle počtu náprav a emisní třídy.

„Zavedení mýtného v Lotyšsku proběhlo velice rychle. Naši zákazníci ho mohou hradit, stejně jako u řady dalších evropských mýtných systémů, prostřednictvím karty DKV a tím využívat výhod jednoho vyúčtování z již více než 20 zemí,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

Ředitelství pro bezpečnost silničního provozu v Lotyšsku nabízí dálniční známky s platností jeden den, týden, měsíc nebo rok. Známky pro nákladní vozidla s celkovou hmotností od 3,5 do 12 tun stojí 8 eur za den, 20 eur za týden, 40 eur za měsíc nebo 484 eur (vozidla Euro I, II, III), resp. 400 eur (Euro IV a vyšší) za rok.

Výše mýtného za vozidla s celkovou hmotností více než 12 tun se pohybuje podle počtu náprav a emisní třídy od 8 do 11 eur za den a od 427 do 925 eur za rok.

Společnost DKV Euro Service zveřejnila podrobný přehled mýtných poplatků v Lotyšsku na svých webových stránkách.

Související