Firestone je dobře zavedenou značkou na evropském trhu nákladních pneumatik se skvělým poměrem cena/výkon. Na těchto základech vznikla i nová řada pneumatik vyráběných s použitím nejmodernějších technologií – včetně vyspělých řešení v konstrukci dezénu, drážek a kostry pneumatiky. Díky tomu nabízí provozovatelům nákladních vozidel dobrý celkový výkon a dlouhou životnost při nízkých nákladech. 

Nové pneumatiky jsou vybaveny robustní kostrou, která prodlužuje životnost a usnadňuje protektorování, což snižuje náklady na kilometr za celou dobu životnosti pneumatiky. Konstrukce pneumatik zahrnuje rovněž technologie tzv. štíhlé patky s menším množstvím výplně v této oblasti. To snižuje jak hmotnost pneumatiky, tak i spotřebu paliva. 

 

 

Pneumatika FS422 pro řídicí nápravy poskytuje vynikající ovladatelnost na mokru i suchu a velkou odolnost vůči nepravidelnému opotřebení. Dezén s protihlukovými brankami snižuje hluk a zvyšuje tak jízdní komfort. 

Pneumatika FD622 pro poháněné nápravy má směrový dezén, který rychleji odvádí vodu ze stopy, čímž vylepšuje ovladatelnost a brzdný výkon na mokru. Je také vhodná pro jízdu v blátě, na čerstvém nebo tajícím sněhu (označení M+S) a v zimních podmínkách (označení alpským symbolem).

Pneumatika FT522 pro přívěsy a návěsy je zkonstruována pro dlouhou životnost a poskytuje dobrou ovladatelnost na mokru a excelentní odolnost vůči nerovnoměrnému opotřebení.

Nové pneumatiky budou zpočátku nabízeny v nejdůležitějších rozměrech 315/80 R 22,5 (FS422 a FD622) a 385/65 R 22,5 (FT522), v budoucnosti bude nabídka rozšířena o další rozměry. Nové produkty postupně nahradí své předchůdce v příslušných rozměrových kategoriích.

Související