Národní kolo Optifuel Challenge 2014 je otevřeno pro majitele dopravních společností v ČR, kteří si v průběhu konání soutěže zapůjčí soutěžní soupravu Renault Trucks T + návěs, demo tahač Renault Trucks T nebo jsou majiteli nové modelové řady Renault Trucks T s aktivovanou službou Optifleet. V soutěži je budou reprezentovat jejich profesionální řidiči, kteří budou mít jedinečnou příležitost otestovat v reálném provozu na mezinárodních nebo vnitrostátních trasách novou modelovou řadu T a současně změřit mezi sebou své síly. 

Hodnocení jednotlivých soutěžících bude probíhat prostřednictvím služby Optifleet na základě těchto kritérii: volnoběh, neúsporná jízda, tempomat, překročení rychlosti a poměr mezi brzděním a zastavením. Osm nejlepších českých řidičů pak změří své síly v národním finále 6. září 2014 v truck centru Renault Trucks v Praze Čestlicích, kde pro ně budou připraveny různé disciplíny. Český šampión v hospodárné jízdě se následně zúčastní soustředění v tréninkovém centru v polském Mlochowě a dále postoupí do velkého finále, které se uskuteční v průběhu listopadu ve francouzském Lyonu. 

Soutěž bude probíhat ve všech Renault Trucks centrech v Česku ve spolupráci s partnery soutěže, kterými jsou výrobce pneumatik Michelin a výrobce návěsů Kogel. 

Výsledky jednotlivých soutěžících budou pravidelně zveřejňovány na stránkách společnosti Renault Trucks www.renault–trucks.cz, na stránkách Truckdriver Clubu www.truckdriverclub.cz a na facebookových profilech Renault Trucks ČR a Truckdriver Club.

 

Související