„Poprvé v historii se v Česku spojily všechny čtyři naše obchodní divize k podpoře jednoho projektu. Nemusel jsem nikomu nic vysvětlovat,“ řekl Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express pro střední Evropu a Česko.

DHL podporuje například tradiční aténský maraton nebo etapový maraton v rumunských Karpatech. „Preferujeme dlouhodobé partnerství. Hledáme, kde jsme schopni přispět svými službami, kde můžeme navázat na naše další klienty a kde také najdeme potenciál pro oslovení vlastních zaměstnanců. To vše RunCzech nabízí,“ dodal Luděk Drnec.

Vozidla DHL od dodávek po nákladní automobily a kamiony zajistí pro závody RunCzech kompletní přepravu materiálu. Třeba na prvním běhu sezony Sportisimo 1/2Maratonu Praha bude v akci šest dodávek a pět těžkých nákladních vozů.

„Bude pro nás velkou pomocí, že v posledním týdnu před závodem můžeme vše svěřit jedné špičkové firmě,“ uvedl ředitel závodů Václav Skřivánek.

Rozsah logistické přípravy podniků dokumentují čísla za rok 2013. Na sedmi závodech se podílelo 46 dodavatelů a pracovalo 4528 dobrovolníků. Použilo se například přes 192 tis. spínacích špendlíků na startovní čísla a 615 tis. kelímků na občerstvení. Snědlo se víc než 12 tun banánů, což je přes 60 tis. kusů. Vypilo se 12 tis. litrů minerálek a 47 tis. litrů isotonického nápoje.

„Občerstvovací stanice na závodech měly v součtu tři kilometry stolů, které je vždy třeba rozvézt, naplnit a nakonec uklidit,“ vypráví Skřivánek.

DHL se ukáže na všech sedmi závodech RunCzech 2014. „Ve městech, kde se běží, kromě Ústí, máme pobočky. V Olomouci také call centrum a přemýšlíme, že bychom tam mohli uspořádat akci pro zaměstnance, z nichž řada se závodu zúčastní aktivně,“ říká Luděk Drnec.

Související