Dachser dlouhodobě spolupracuje s výzkumnými firmami, které se zabývají vývojem elektricky poháněných vozidel. Nedávno tak testoval nový prototyp speciálního elektrického tahače od společnost Terberg Nordlift, který by mohl být ekologickou alternativou pro přepravy návěsů a výměnných nástaveb v rámci areálu logistických center. 

„Testy na pobočkách v Hernu a v Hamburku byly velmi úspěšné,“ říká André Bilz z oddělení vývoje a nákupu technologií společnosti Dachser. „Od řidičů jsme dostali velmi pozitivní zpětnou vazbu zejména díky velmi tichému motoru a bezemisnímu provozu tahače.“ 

Nový tahač má elektrický motor s výkonem 160/180 koní při otáčkách 1800 až 2800 za minutu. Kapacita akumulátorů je 206 kilowatthodin a tahač uveze návěs o celkové hmotnosti až 45 tun. Baterie vydrží v provozu na jedno nabití devět hodin, její opětovné nabití trvá pouze 4,5 hodiny. 

Nový elektrický pohon je nejen ekologický, ale po zahájení sériové výroby bude také finančně zajímavý,“ říká Arno Ortlieb, ředitel společnosti Terberg Nordlift. „Potom se tento bezemisní terminálový tahač může stát velmi zajímavou alternativou pro manipulaci s návěsy a výměnnými nástavbami v logistických areálech,“ uzavírá André Bilz. 

FOTO: DACHSER

 

Související