„Nové logistické centrum společnosti Gefco vzniká v jedné z logisticky nejzajímavějších oblastí v České republice, 12 kilometrů od Prahy na sjezdu z dálnice D1. Lokalita umožňuje napojení na mezinárodní přepravní síť společnosti a také efektivní spojení s ostatními pobočkami v České republice – tedy v Brně, Ostravě a v Kolíně," říká Petra Lippertová, manažerka pozemní dopravy firmy Gefco Česká republika.

Nové logistické centrum s kapacitou 12 500 m2 má 24 ramp a 4 přímé vjezdy do skladové haly. Postupně se do něj soustřeďují tři sklady, které firma nyní provozuje v okolí.

„Stávajícím i novým klientům společnost Gefco na jednom místě nabídne jak přepravní služby, tak služby doplňkové i komplexní logistická řešení," uvedl Wilfried Catalanotti, manažer logistiky společnosti. „Konsolidace všech projektů pod jednu střechu napomůže optimalizaci a zrychlení procesů.“

Z logistického centra v Jažlovicích se v současné době organizuje až 8000 celovozových přeprav měsíčně, skladem projde 14 tis. kusových zásilek včetně zásilek navazujících na leteckou nebo námořní přepravu.

Jažlovice jsou také jednou ze dvou poboček firmy, které zajišťují noční distribuci náhradních dílů do autosalonů. Ze samotného skladu se pak každý rok expeduje přes 230 tis. palet.

Dalším krokem při slučování provozů, který se plánuje na letošní leto, bude přesun aktivity, jež se zaměřuje na konsolidaci skladových zásob 80 českých i zahraničních dodavatelů automobilového průmyslu pro dovoz do 15 výrobních závodů.

Související