Představitelé AWT převzali lokomotivy ve Zkušebním centru společnosti Výzkumný Ústav Železniční u Velimi, kde se na zkušebních okruzích testují železniční vozidla. Stroje zde mohou dosáhnout rychlosti až 230 km/h, tedy stejné „maximálky“ jako nové elektrické lokomotivy AWT.

„Tato akvizice nám umožní poskytovat služby takzvaně bezešvým způsobem. Lokomotivy totiž mohou být díky variabilitě zabezpečovacího zařízení provozovány na území více států, kromě České republiky i v Německu, Rakousku a Maďarsku. Ohromně přínosná pro přepravu nákladu je také tažná síla lokomotiv, která dosahuje až 300 kN,“ uvedl David Kostelník, provozní ředitel společnosti AWT.

„Pokračujeme v nastaveném směru a dále posilujeme naše vozové kapacity. Chceme provozovat moderní interoperabilní vozidla, jež umožní zajišťovat dopravu nejen v ČR, ale i v cizině,“ řekl obchodní ředitel AWT Edin Sose.

Nové lokomotivy jsou mimo jiné vybaveny funkcí rekuperace, dokážou tedy při brzdění přetvářet pohybovou energii zpět na elektrickou, jež se následně vrací do distribuční sítě. Pozitivní vliv na energetickou hospodárnost provozu má i moderní elektronická regulace.

Související