Gefco se nyní chce výrazněji soustředit na poskytování komplexních služeb pro klienty. „Máme velmi dobré zkušenosti s klienty, kteří za námi přichází nejen s přepravou zboží, ale kteří poptávají také samotné nastavení logistických procesů,“ upřesňuje Raczynski.

Nové oblasti

Novým ředitelem obchodu a marketingu Gefco Česká republika se stal Petr Zaoral, který v oblasti logistiky a přepravy působí již více než 21 let. Poslední tři roky pracoval ve společnosti na pozici manažera leteckých a námořních přeprav, kde se mu podařilo dosáhnout zvýšení transportů až o 40 %.

„Vzhledem k potřebám našich zákazníků a vzrůstající poptávce se soustředíme na pro společnost Gefco méně obvyklá odvětví. Ačkoli tradičně patříme mezi lídry automotive logistiky, zajišťujeme přepravu také v jiných segmentech,“ uvedl Zaoral.

Jak věří, společnost potvrdí v následujících měsících rovněž pozici specialisty na náročné trhy, jakými jsou například země bývalého Sovětského svazu. Většinový podíl v Gefcu koupily loni právě ruské státní dráhy RŽD.

Další výraznou změnou v rámci týmu společnosti Gefco je skloubení aktivit celního oddělení s aktivitami oddělení letecké a námořní přepravy, které nově povede Lucie Svobodová na pozici Customs & Overseas Manager. Toto nové propojení aktivit by mělo přinést pro klienty výhodu v podobě poskytnutí komplexního profesionálního řešení zakázky jak v její logistické části, tak také v optimalizaci jejího celního řešení.

Nové logistické centrum a pobočky v regionech

Manažerem logistiky byl jmenován Wilfried Catalanotti. Pro něj je hlavním úkolem zahájení činnosti nového logistického centra společnosti, které se plánuje na rok 2014.

„Kromě rozvoje služeb v Praze a okolí s důrazem na centrální logistické centrum bude mým cílem rozvinout logistické služby společnosti a na ně navazující služby s vysokou přidanou hodnotou také do jednotlivých regionů, a to nejen do těch, kde již působíme (Brno, Ostrava, Kolín), ale také do zcela nových, ve kterých vidíme velký potenciál,“ vysvětluje Catalanotti.

Související