Nový areál DB Schenker stojí jen několik set metrů od původního terminálu. Výborná dopravní dostupnost lokality a napojení na distribuční systém přináší zrychlení a zkvalitnění překládky zboží.

Při stavbě logistického centra v Business Parku Rudná využili architekti moderní technologické i ekologické prvky. Vedle inteligentního osvětlení a standardních ekologických prvků jsou velkoryse pojaty i plochy zeleně, které zabírají více než třetinu celého areálu. Na jaře 2014 bude v komplexu vystavena také CNG čerpací stanice, protože společnost plánuje postupný přechod některých rozvozových vozů na pohon na zemní plyn. Od tohoto kroku si slibuje ekologické přínosy a nižší provozní náklady.

„Jsem rád, že se nám v rekordním čase devíti měsíců podařilo postavit moderní terminál, ve kterém mohou veškeré logistické procesy probíhat na nejvyšší požadované úrovni,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice.

Rozloha celého areálu je 91 tis. m2. Samotný sklad má plochu 8000 m2, administrativní budova se rozkládá na více než 4700 m2. Skladová hala je unikátní mimo jiné tím, že při stavbě byly použity vazníky o maximální možné délce 39,5 m. „Dalo by se říct, že jejich doprava a samotná instalace byl opravdový logistický oříšek. Vazníky totiž dosahují takové délky, že se přepravovaly jednotlivě a na jejich osazení byly potřeba tři jeřáby,“ komentuje dopravu Tomáš Holomoucký.

vizualizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V areálu se nachází celkem 92 ramp, z toho 6 jumbo ramp a dvě nájezdové. K parkování je k dispozici dohromady 178 míst pro osobní auta a 90 parkovacích míst pro nákladní auta.

Sklad je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pracuje v něm 70 skladníků, zatímco v přilehlé administrativní budově je 270 pracovníků. Terminál nabízí celou řadu přepravních a logistických služeb. Součástí komplexu je vedle celního skladu také dedikovaný sklad pro nebezpečné a hořlavé látky (ADR) či temperovaný sklad. Bezpečnost je zajištěna nejmodernějším kamerovým systémem.

„Našim zákazníkům dlouhodobě nabízíme garanci maximální bezpečnosti přeprav. Proto se s novým terminálem budeme ucházet o nejvyšší možnou bezpečnostní certifikaci TAPA A, která potvrzuje dodržování ochrany a bezpečnosti zásilek při jejich přepravě a skladování,“ uvádí Tomáš Holomoucký.

Související