Výstavba začne ještě před zimou a dokončovat se bude na přelomu první a druhé poloviny 2014, řekla ČTK Klára Fritsch, marketingová a obchodní ředitelka Panattoni Czech Republic Development.

„Jeden je výrobce dílů pro automobily a druhý není z oboru automotive, což nás velmi těší. Už oznámili pří-chod do ČR," uvedla. Podle informací ČTK jde o amerického výrobce kancelářského nábytku Steelcase, který do ČR přesune výrobu z Německa.

Podle hejtmanova náměstka pro regionální rozvoj Ivo Grünera by měly obě firmy zaměstnat přes 1400 lidí. „Výrobce kovového nábytku téměř 1000 a firma na produkci autodílů dalších 450," uvedl.

„Dokoupili jsme pozemky a předělali plány na nové haly, protože tam měla být původně solární elektrárna, která měla vyrůst na 60 hektarech mezi Kostelcem a Ostrovem," uvedla Fritsch.

Park se tak rozšíří ze 62 tis. m2 o zhruba 50 tis. m2 moderních skladových a výrobních prostor, které zaplní dva noví investoři. Po čtyřech letech útlumu cítí developer letošek jako zlomový. Přicházejí noví investoři a firmy, které už v zóně působí, rozšiřují haly, dodala.

Panattoni, který má v ČR 13 průmyslových parků, nyní nabízí investorům šest nových ploch. „Už jsou připra-vené a lákají investory, s některými už jednání velmi pokročila. S rozběhem výroby tam firmy počítají příští rok," uvedla ředitelka. Podle ní už je ČR z pohledu investorů „prověřenou zemí a logisticky funguje", protože dodávky směřují hlavně do Německa a dále na Západ. „Dodáváme kvalitní zboží a včas," řekla.

Související