Podle informací zveřejněných v rámci posuzování dopadů záměru na životní prostředí chce Wakestone Development ve dvou etapách vystavět skladovou halu o ploše 4510 m2 s okolními zpevněnými pojezdovými plochami v rozsahu 3380 m2.

V druhé etapě bude areál doplněn o další stejně velkou skladovou halu. Zastupitelé už záměr odsouhlasili, prodejní smlouva by se měla schvalovat na konci října.

Město plánuje postavit do průmyslové oblasti nové přístupové cesty a inženýrské sítě. „Pro záměr Wakestone Development to přímo není nutné, ale pro další investory už ano. Jednáme nyní s dvěma zájemci, jeden z nich je výrobní firma," řekl starosta Jaroslav Zedník.

Peníze na silnice, odhadem 60 mil. korun, chce radnice získat od vládní agentury CzechInvest. Kdyby se to ale nepodařilo, starosta připouští i možnost, že by se zaplatily z úvěru. „Když tam investoři budou, dají lidem práci," uvedl starosta.

Metrans začal svůj železniční terminál budovat v roce 2011, nyní zaměstnává 120 lidí, v konečné fázi by se měl jejich počet zvýšit na 550. Na jeho provoz by měly navazovat další firmy. V Borku už funguje nové pracoviště Celního úřadu, v oblasti vznikne také uzel České pošty. Podle Zedníka budou muset České dráhy přijmout další pracovníky. „Počítám, že do tří čtyř let tady bude celkem až 1500 pracovních míst," věří Zedník.

Související