Výstavbu skladu, která trvala šest měsíců, zajišťovala developerská společnost PointPark Properties ve svém logistickém parku na D1.

Nový sklad Yusen Logistics s celkovou rozlohu 20 tis. m² včetně administrativní části je projektován pro cross-dockové operace pro automobilový průmysl a skladování zejména pro obchodní řetězce.

V novém logistickém centru se využívá technologie RFID pro řízení pohybu a evidenci zboží. Sklad je vybaven moderními systémy snižujícími energetickou náročnost a provozní náklady.

Umístění haly v těsné blízkosti dálnice D1 a přímé napojení na mezinárodní distribuční systém je dalším benefitem pro zákazníky, přinášející efektivitu a pružnost do procesu přepravy a překládky zboží.

Nová pobočka Yusen Logistics nabízí svým zákazníkům komplexní logistické služby zahrnující mezinárodní i vnitrostátní dopravu, distribuci a skladování, ale také veřejný daňový a celní sklad a kompletní celní služby.

Slavnostní otevření logistického centra se neslo v duchu japonských tradic, jelikož právě v této zemi před více jak 120 lety firma vznikla. Za přítomnosti nejvyššího vedení mateřské společnosti v Tokiu v čele s jejím prezidentem Hiromitsu Kuramotem a ředitele Yusen Logistics Czech Michala Petera tak účastníci mohli být svědky tradičního otevírání sudů s nápojem saké či sázení stromků sakura.

Ceremoniálu se zúčastnili také zástupci japonské ambasády a patronka akce paní Věra Čáslavská, která právě v Japonsku dosáhla jednoho ze svých největších úspěchů, a to na olympiádě v Tokiu v roce 1964.

Související