Nová vozidla budou mít svou základnu v Pohořelicích u Brna. „Nové soupravy budou zajišťovat přepravu zejména na trasách v rámci České republiky, ale i na Slovensko a do Rakouska. Počítáme s nimi pro linkovou přepravu mezi překladišti a pro přímé doručování zboží příjemcům. Doprava nezná hranice, a proto i my považujeme již několik let přepravu zboží mezi Brnem, Prahou, Sencem nebo Vídní v podstatě za vnitrostátní dopravu v rámci střední Evropy, a tomu jsme plně přizpůsobili i naše interní procesy,“ říká Martin Ćmiel, Country Transport Director společnosti DHL Supply Chain.

Logistická společnost se ve výběrovém řízení rozhodla pro tahače značky DAF a pro izotermické i chladírenské návěsy Schmitz. Vozidla jsou standardně vybavena navigačními terminály TomTom s obousměrnou komunikací a dokonalým propojením s přepravním systémem DHL Supply Chain.

Tato kombinace se osvědčuje již několik let ve více než stovce vozidel, která jezdí v České republice v barvách celé firmy. Vozidla disponují rovněž kompletní výbavou ADR.

„Naši zákazníci z oblasti rychloobrátkového zboží od nás očekávají integrované logistické řešení včetně vlastního vozového parku,“ uzavírá Martin Ćmiel.

Související