„Jedná se o velkou transakci, která významně ovlivní podíl volných ploch k pronájmu na Praze–západ. Tento trh je dlouhodobě zdravý a nabídka se zde setkává s poptávkou. Podíl volných ploch se dlouho pohyboval nad deseti procenty, nyní klesá pod tuto hranici. To může developery motivovat k nové výstavbě,” uvádí Laurent Jechoux z průmyslového týmu Cushman & Wakefield, který vhodné prostory hledal.

Areál v Rudné bude sloužit jako centrální sklad pro tři výrobní provozy firmy Brit-Vafo na území České republiky. „Jednotka byla nějakou dobu prázdná. Podařilo se nám vyjednat cenu za pronájem, která je přijatelná pro obě strany,” říká Laurent Jechoux.

Ze skladu v Rudné bude výrobce zásobovat celou Českou republiku i okolní země. „Naše obchodní aktivity úspěšně rostou a vidíme potenciál dalšího růstu. Proto jsme se rozhodli sestěhovat dosavadní skladovací provozy do jedné moderní haly a přiblížit tak naše logistické operace evropským standardům,” uvádí Pavel Bouška, jednatel společnosti Brit-Vafo.

Vlastníkem logistického areálu Business Park Rudná je developer Heitman. Celková plocha parku je v současnosti 170 tis. m2. Pronájem haly společností Brit-Vafo je největší letošní transakcí v tomto parku.

Související