Deutsche Bahn koupily VTCE od francouzské firmy Veolia Transdev. Kupní cena nebyla zveřejněna. VTCE zaměstnává přes 6300 lidí a provozuje více než 3400 vozidel. Její hlavní činností je městská a regionální autobusová doprava.

V samotné České republice firma zaměstnává přes 2600 lidí. Nabízí autobusovou dopravu v okolí Prahy, Ostravy a Teplic a regionální železniční služby na severní Moravě. Podle Arrivy má VTCE vedoucí postavení na českém trhu s autobusovou dopravou.

Akvizice doplní a rozšíří činnost společnosti Arriva na stávajících trzích v České republice, Polsku a na Slovensku a zpřístupní nové trhy v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku.

„Převzetím VTCE podpoříme svou silnou pozici v evropské regionální dopravě. Zkušenosti, které získáme na zahraničních trzích, nám pomohou také v Německu,“ uvedl člen představenstva Deutsche Bahn Ulrich Homburg, který má na starosti osobní dopravu.

„Společnost VTCE má stabilní pozici na českém, slovenském a polském trhu autobusové dopravy a dobře zavedena je rovněž v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku,“ uvedl Mike Cooper, zástupce generálního ředitele společnosti Arriva a výkonný ředitel pro kontinentální Evropu.

Arriva patří k největším poskytovatelům dopravních služeb v Evropě. Po začlenění VTCE bude působit v 15 zemích a zaměstnávat přes 55 tis. lidí.

Související