Program se zaměřuje na rozvoj budoucích manažerů a každý rok o něj v regionu UKIFEEMEA (19 zemí zahrnujících Velkou Británii, Irsko, Francii, Maroko, východní Evropu, Střední východ a Afriku) projeví zájem asi 3500 studentů. Od roku 2009 je program zastoupen i v regionu střední a východní Evropy.

Osmnáctiměsíční program zahrnuje tři půlroční stáže v různých pobočkách a odděleních logistické společnosti. Součástí programu je i vedení projektu z oblasti logistiky. Program dále doprovází šest dvoudenních až čtyřdenních studijních modulů, které jsou věnovány například manažerským dovednostem, rozvoji lidského kapitálu, prezentačním dovednostem a nakonec i kariérnímu rozvoji a představení projektů. V průběhu programu také účastníci pracují v mezinárodním týmu na definovaném charitativním projektu.

Předpokladem pro účast v Graduate Programu je pro české absolventy dokončené vysokoškolské vzdělání a výborná znalost angličtiny. Program klade velký důraz na flexibilitu, potenciál pro vedení týmu a velmi dobré komunikační a organizační schopnosti. Přihlášky je možné podávat nejpozději do poloviny června. Výběrové řízení proběhne začátkem července a samotný program odstartuje v srpnu 2013. Přihláška k výběrovému řízení a další informace o programu jsou k dispozici na www.dhl-graduates.com.

Související