Společně s již existujícím provozem DHL pro přípravu pokrmů ve středisku Heathrow Flight Assembly Centre bude nové cateringové středisko poskytovat zásobovací služby, vyvíjet menu, kompletovat pokrmy a hotová jídla dodávat do letadel. Součástí nového provozu je rovněž integrované specializované recyklační středisko, které umožňuje nabízet cateringové služby s nulovým množstvím odpadu odváženého na skládky.

Současně s realizací investice uzavřelo DHL další smlouvy na zajišťování cateringu pro letecké společnosti v celkové hodnotě 40 mil. liber ročně. Dalšího zvýšení efektivity bude dosaženo prostřednictvím speciálního IT řešení a fleetového telematického systému společnosti. Uvedené systémy vylepšují zpětné vyhodnocování a optimalizují využívání vozového parku cateringového centra, přičemž veškerý provoz je pod kontrolou řídicí věže společnosti.

„Tato investice navazuje na naše úspěšné cateringové centrum pro British Airways, které zajišťuje servis pro více než 80 tis. letů a připravuje 14 mil. pokrmů ročně,“ vysvětluje Paul Richardson, generální ředitel divize specializovaných služeb společnosti DHL Supply Chain.

Související