GEFCO Pobaltí oslavilo páté výročí
Snídaně s novináři u příležitosti pátého výročí založení GEFCO Pobaltí proběhla 14. února v Rize. "Jsme si vědomi obrovského potenciálu, který má logistický business v Lotyšsku a všeobecně v Pobaltí.

Díky příznivé strategické poloze těchto zemí se jedná o zásadní dopravní trh a GEFCO využije všech nabízených příležitostí k svému růstu,” uvedl v proslovu k novinářům o potenciálu regionu William Le Clere, generální ředitel dceřiné společnosti.

Během pěti let existence obrat GEFCO Pobaltí neustále roste. V roce 2012 pobočka výrazně rozšířila své multimodální přepravní aktivity, zejména ve směru do střední Asie. Výnosy z námořní a letecké dopravy byly dvaapůlkrát vyšší než v roce 2011, zatímco v oblasti silniční dopravy vzrostly o 12,3 %.

GEFCO Itálie reaguje na růst obchodu mezi Tuniskem a Evropou

Činnost integrované sběrné linky spojující Itálii přímo s Tuniskem zahájilo v lednu 2013 GEFCO Itálie. Tato sběrná linka vyjíždí každý pátek z Janova do Radès a každou sobotu z Radès do Janova.

Nová linka je reakcí na prudký nárůst dopravy mezi Itálií a Tuniskem, kde firmy investují, a proto poptávají kompletní nabídku logistických služeb. Daniele Riva, manažer rozvoje obchodu v GEFCO Itálie, vysvětluje přidanou hodnotu služeb:

"Jednou z našich silných stránek je schopnost vyhovět požadavkům zákazníků, přizpůsobit se jejich potřebám a implementovat řešení šitá na míru, a to i na velmi specifických trzích. Naším cílem je být stále více konkurenceschopnými a novým zákazníkům, kteří se chtěji rozvíjet v mezinárodním měřítku, nabídnout novou sběrnou službu.“

GEFCO Francie se stalo partnerem “Rétromobile” show

Již sedm let je GEFCO partnerem Salon Rétromobile, tradiční výstavy historických a sběratelských automobilů pořádané v Paříži. Na pětidenní přehlídce, která proběhla v únoru, mohli odborníci i amatérští automobiloví nadšenci obdivovat sbírky historických automobilů. GEFCO přepravilo čtyři veterány francouzského výrobce Germaina Lamberta a vozy poháněné vrtulí, svého času navržené inženýrem Marcelem Leyatem.

Služby poskytované speciální transportní divizí GEFCO, jako je například přeprava historických automobilů, poskytují zákazníkům jistotu, spolehlivost a diskrétnost. Pří poskytování těchto složitých přeprav využívá divize zkušeností získaných z více než 200 000 speciálních operací, které během posledních 25 let GEFCO realizovalo.

"Týmoví specialisté, rozsáhlá síť, znalost prostředí a požadavků zákazníků nám umožňují zrealizovat přepravu všech typů vozidel, bez ohledu na to, zda jsou stále funkční nebo ne,“ vysvětluje Olivier Vaillant, manažer speciálních přeprav GEFCO.

GEFCO expanduje v Bulharsku a Rusku

Svou druhou bulharskou pobočku otevřelo GEFCO letos v únoru ve Varně. Kancelář řízená Sašou Dončevovou poskytuje vysoce kvalitní logistické služby a upevňuje pozici společnosti GEFCO na tamním trhu. To společnosti umožní pokračovat v expanzi do celého regionu, navíc umístění pobočky na černomořském pobřeží upevňuje její pozici v námořní přepravě.

Aleksander Raczynski, výkonný ředitel společnosti GEFCO v Bulharsku (od 1. března ředitel české pobočky), uvedl: "GEFCO bylo vždy pozorné k potřebám svých zákazníků. Nabízíme pokrytí po celém světě a umíme se přizpůsobit specifikům každého trhu. Díky této nové pobočce ve Varně bude moci bulharské GEFCO rychle splnit všechny požadavky zákazníků a nabídnout jim na míru šitá řešení.“

V Rusku otevřelo GEFCO nový sklad v Togliatti v samarské oblasti, čímž zvýšilo počet poboček v zemi na sedm. Ruské GEFCO pracuje převážně v automobilovém průmyslu a posiluje své postavení na tamním trhu novými a inovativními nabídkami, jako například just-in-time dodávkami a "GEFCO in-plant“ službami pro zákazníky v automobilovém sektoru.

Zákazníci mají k dispozici specializovaného logistického experta dohlížejícího na veškerou činnost v místě výroby. Ten zajišťuje hladký průběh přeprav a průběžně reaguje, aby se vyloučilo jakékoliv riziko přerušení dodávek. Pobočka v Togliatti pracuje se známými společnostmi automobilového odvětví, jako jsou například Faurecia Seating, Valeo a Gestamp.

Turecké GEFCO prodloužilo partnerství s Chevroletem

GEFCO Turecko a Chevrolet podepsali novou smlouvu o spolupráci do roku 2015. GEFCO, které je distributorem dílů Chevroletu již od roku 2009, se nyní bude zabývat také distribucí vozidel této značky na tureckém území. Vozidla budou přijímána v přístavu Derince na severovýchodě Turecka a převážena do celních skladů GEFCO. Jakmile budou ukončeny celní procedury, společnost GEFCO bude automobily Chevrolet skladovat a poté je bude distribuovat k tureckým prodejcům.

GEFCO Rakousko upravuje automobily pro ELK

Společnost ELK, největší evropský výrobce montovaných domů se sídlem ve městě Schrems v Dolním Rakousku, podepsala s firmou GEFCO Rakousko smlouvu o speciálních úpravách 60 dodávek Peugeot Boxer L4H3, které tvoří jeho vozový park.

Přestavby provede filiálka společnosti ve městě Schwertberg v Horním Rakousku. Tato smlouva je první, kterou společnosti podepsaly, a ukazuje šíři služeb, jež GEFCO nabízí. Jde zejména o služby s přidanou hodnotou, jako jsou úpravy automobilů a údržba ojetých vozidel.

GEFCO rozšiřuje aktivity na indickém trhu

Otevřením pětihektarového skladového areálu s kapacitou 2 000 vozidel v Randžangaonu (Ranjangaon), v indickém státě Maháráštra, posílila společnost Mercucio Pallia, člen skupiny GEFCO, svou odbornou specializaci v oblasti logistiky třetí strany (3PL) tím, že nabízí i služby související s řízením skladového hospodářství.

Areál navrhla a vybudovala podle nejnovějších poznatků společnost Marcurio Pallia pro FIAT GROUP Automobiles India v souladu se všemi bezpečnostními a environmentálními požadavky skupiny Fiat. Mercurio Pallia bude řídit toto moderní, vysoce kvalitní distribuční centrum při využití odborných znalostí GEFCO v oblasti odchozí automobilové logistiky a managementu skladových prostor, aby pomohla Fiatu dosáhnout plánovaného růstu na indickém trhu.

Areál je vybaven zpevněnou betonovou skladovací plochou, odděleným nákladovým prostorem, zařízením na sběr dešťové vody se systémem drenážních kanálů, čistírnou odpadních vod a špičkovým stanovištěm pro kontrolu kvality automobilů před jejich naložením a distribucí.

Související