„V průběhu posledních let udělala Avia významné kroky ve svém celosvětovém působení. Dnes operujeme na všech pěti kontinentech, daří se nám na ruském i americkém trhu, kde jsme loni prodali 45 % našich vozidel. Stejně významné byly pro nás i evropské země, kde úspěšně prodáváme vozy v provedení Euro 5 jak ve střední Evropě, tak i ve Velké Británii, Francii, Německu a v zemích Beneluxu. Předmostí jsme si letos vytvořili v Turecku, Argentině, Singapuru, Malajsii, Austrálii a v Keni,“ hodnotí loňský rok výkonný ředitel společnosti Tomáš Jiřička.
Pro rok 2013 je pro společnost klíčová stabilizace na nových trzích, rozvoj obchodní sítě mimo evropské trhy, vstupy na další perspektivní teritoria a úspěšné uvedení novinek ve výrobkovém portfoliu. „Součástí našeho programu expanze jsou pro letošní rok i vozy splňující emisní limity Euro 6 a rozšíření výrobního programu o nákladní vozy o celkové hmotnosti 15 tun. Našim cílem je vyrábět nákladní vozy v kategorii od 6 až do 18 tun, plnící emisní limity v souladu s požadavky jednotlivých trhů – od Euro 2 po Euro 6,“ představil plány na letošní rok Tomáš Jiřička.
Významná je i loňská novinka, která vznikala speciálně pro požadavky hasičských a záchranných služeb, které potřebují přepravovat 4- až 7členné posádky. Nové vozy Avia s dvoukabinou pro 7člennou posádku (Squad Series) jsou dostupné s pohonem 4x2 i 4x4 a jsou tak vhodné jak na silnice, tak do terénu.

Související