Aplikace zahrnuje do kalkulace všechny evropské mýtné systémy včetně francouzské daně z rychlostních silnic Ecotaxe, která bude zavedena v polovině roku 2013. Kalkulátor mýtného umožňuje také výpočet a komplexní analýzu emisí CO2.

Kalkulátor mýtného vypočte po zadání místa startu a cíle tři alternativní trasy. Zároveň poskytne informace o nákladech na mýtné, vzdálenosti či očekávané době jízdy. „Kalkulátor zohledňuje specifické nákladové faktory zákazníka, jako jsou paušální sazba za ujetý kilometr nebo časovou jednotku, cena paliva a spotřeba paliva. K dispozici jsou rovněž aktuální informace o dopravě,“ vysvětluje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. Uživatel může zadat po celé trase až šest cílových bodů, např. různé adresy odběratelů zboží. Kalkulátor mýtného lze do března 2013 používat zdarma po registraci v aplikaci plánovače tras.

On-line vyhledávač čerpacích stanic DKV Station Finder s integrovaným plánovačem tras a nově i s kalkulátorem mýtného může být cenným průvodcem na cestách po Evropě. Speditéři a dopravci získají prostřednictvím této aplikace informace o nejbližší čerpací stanici zapojené do sítě DKV nebo o nejvýhodnější ceně nafty.

Registrovaní uživatelé portálu mohou navíc zdarma používat vyhledávač čerpacích stanic i jako plánovač tras pro nákladní automobily, který bere v úvahu například výšku tunelů nebo šířku mostů. Na plánované trase jsou zobrazeny všechny čerpací stanice v síti DKV a tři nejvýhodnější jsou příslušným způsobem vyznačeny. V případě využití kalkulátoru mýtného a zadání příslušných parametrů získá pak dopravce celkový přehled o nákladech na mýtné, PHM nebo o emisích konkrétního vozidla.

Související