Začíná výstavbou nové infrastruktury, která zahrnuje přístupovou cestu a některá další zlepšení. „V současné době jsme zahájili výstavbu infrastruktury pro novou část parku. Tyto práce by měly být dokončeny ve třetím čtvrtletí roku 2013. To zvýší atraktivitu parku pro předpronájmy. Potenciál parku v této první fázi je až 27 tis. m2,“ říká David Plzák, development manager společnosti Segro.

Budovaná Infrastruktura bude zahrnovat i nový sjezd z rychlostní komunikace R6 směrem na Karlovy Vary. Park tak bude mít vynikající napojení na dvě dálniční sítě – kromě stávajícího sjezdu na pražský obchvat R1 získá ještě napojení na exit 1 z rychlostní komunikace R6.

K dalším stavebním aktivitám vedl developera zájem o lokalitu. Pronájem průmyslových ploch v Segro Logistics Park Prague prodloužila například společnost Kühne & Nagel, přičemž plochu ještě rozšířila na 17 500 tis. m2. Další firma - Translogi -téměř zdvojnásobila pronajatou plochu na 6 tis. m2. Obě smlouvy vyjednal průmyslový tým Cushman & Wakefield, který v transakci zastupoval developera a zároveň správce projektu.

„Segro Logistics Park Praha patří k nejúspěšnějším a nejvytíženějším logistickým lokalitám v České republice. Kromě vynikajícího napojení na dálniční síť nabízí blízkost pražského letiště a možnost budoucí expanze parku. Vybírají si ho především společnosti, které preferují spojení vedení společnosti a obchodního zastoupení se skladem. Další skupinou jsou společnosti zabývající se příměstskou logistikou,“ říká Jaroslav Kaizr, vedoucí pronájmu průmyslových ploch v Cushman & Wakefield.

Související