První ročník soutěže se odehraje v Česku, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Slovinsku, Rumunsku, Rusku a Turecku. Ocenění bude uděleno nejlepším mobilním aplikacím, které uživatelům umožňují prohlížet a v případě zájmu i koupit různé produkty a služby.

Do soutěže mohou být přihlášeny ty mobilní aplikace, které jsou již veřejně dostupné v oficiálních jazycích alespoň jedné ze soutěžních zemí a zároveň jsou k dispozici alespoň pro jednu z platforem – iOs, Android nebo Windows Phone. Uchazeči budou posuzováni a hodnoceni nezávislou mezinárodní porotou uznávaných technologických expertů z účastnících se zemí.

Tři nejlepší aplikace ze všech účastnících se zemí a tři nejlepší z každé země získají titul Vítěz ocenění MasterCard Nejlepší aplikace mobilního nakupování 2013. Vítězové budou vyhlášeni v prvním čtvrtletí roku 2013.

„Trhy střední a východní Evropy vynikají v zavádění nových technologií a inovací. Ocenění MasterCard Mobile Shopping Application Awards je výborný způsob, jakým MasterCard může ocenit práci, která pomáhá usnadnit mobilní nakupování. Těší mě, že se v roce 2013 bude soutěž konat v devíti zajímavých a různorodých zemích, a ráda bych vyzvala všechny autory aplikací, aby se účastnili této soutěže, která poskytne unikátní pohled jak pro spotřebitele, tak i odvětví plateb a obchodu,“ uvedla Bella Stavchansky, prezidentka pro rychle rostoucí evropské trhy, MasterCard Europe.

Od 5. prosince 2012 do 10. ledna 2013 mohou majitelé aplikací na e-mailovou adresu organizátorů soutěže mmsaa@localtime.hu posílat vyplněný přihlašovací formulář.

Více informací a celé znění podmínek soutěže na mmsaa.mastercard.com.

Související