Antonin Guy a Xavier Degon dorazili 24. září 2012 do Štrasburku, kde svoji cestu před šesti měsíci zahájili. Cílem bylo zlepšit názor veřejnosti na elektromobily a ukázat je jako způsob dopravy budoucnosti, který nabízí každodenní mobilitu za cenu minimálních nákladů.

Po oslavě svého příjezdu na Paris Motor Show, která proběhla 27. a 28. září, zamířili Antonin a Xavier na francouzské ministerstvo průmyslu, kde se setkali s francouzským ministrem průmyslu Arnaudem Montebourgem.

Při své první cestě kolem světa museli dva inženýři čelit velké výzvě - při dobíjení elektrické energie do elektromobilu se spoléhali na pomoc a ochotu lidí v sedmnácti zemích, které v průběhu své cesty navštívili. Lidé na zastávkách Elektrické Odysey poskytovali pro dobití baterie elektromobilu Citroën C-Zéro své elektrické zásuvky. Cesta byla dlouhá 25 tis. km.

Jedním z devíti sponzorů, díky kterým bylo možné projekt zrealizovat, se stala firma Gefco. Ta přispěla zejména zkušenostmi z oblasti logistiky a celních služeb a zajistila bezproblémovou přepravu elektromobilu mezi jednotlivými destinacemi. Firma využila i partnerství se společností NYK Line a společně zajistily tři námořní přepravy vozu.

Související