V nejbližší době bude třeba najít další desítky pracovníků pro všech sedm poboček tuzemského distribučního systému v různých částech České republiky, které byly předmětem akvizice.

DSV převzala od Čechofrachtu celkem 188 zaměstnanců, čímž vznikl téměř čtyřsetčlenný tým. Vedení společnosti od začátku deklarovalo, že jejím cílem bude rozvíjet převzaté obchodní aktivity a tudíž udržet maximum pracovních míst.

„Už během prvních dnů, kdy jsme se postupně seznamovali s detaily fungování tuzemského distribučního systému provozovaného dosud AWT Čechofracht, jsme v něm identifikovali slabá místa, na která musíme rychle reagovat,“ uvedl generální ředitel společnosti DSV Road Petr Chocholatý.

Dodržet závazek vůči klientům, kterým DSV v souvislosti s podpisem smlouvy přislíbila rozšíření a další zkvalitnění služeb, si vyžádá nejen personální posílení týmu, ale také investice do technologií v řádu milionů korun.

„V příštích měsících chceme investovat jak do lidí, tak do technického vybavení, které potřebují pro svou práci, ale i do softwaru umožňujícího sledování zásilek,“ vysvětlil Chocholatý. „Naši dosavadní klienti v České republice i zákazníci DSV po celém světě jsou zvyklí na vysoký standard,“ dodal.

Dánská logistická skupina DSV podepsala smlouvu o převodu některých činností se společností AWT Čechofracht 27. září letošního roku. Smlouva se týká zasilatelství v oblasti silniční přepravy, mezinárodní sběrné služby, vnitrostátní distribuce, leteckého a námořního zasilatelství, logistických služeb a celní deklarace. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Převáděné činnosti představovaly v roce 2011 celkový obrat ve výši přesahující částku 800 mil. korun.

Související