Podle organizátorů se na brněnské výstaviště vrací firmy, které do Brna tradičně jezdily, v posledních letech ale tuto výstavní akci vynechávaly. „Tento trend můžeme pozorovat průřezově napříč všemi obory," uvedl Erlebach.

Větší zájem firem letos souvisí také s šesti specializovanými výstavními akcemi, které strojírenský veletrh doprovázejí. Většina z nich se koná jednou za dva roky. Proto bude letos zájem firem vyšší. Naposledy, když se akce konaly společně, přijelo do Brna v roce 2010 celkem 1606 firem.

V letošním programu je kromě 54. mezinárodního strojírenského veletrhu také 8. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, 14. mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, 21. mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH, veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX a veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Podle organizátorů bude letošní program výjimečný rozsáhlou účastí indických společností. „Indie je obchodně velmi zajímavé teritorium a její rostoucí ekonomika se ocitla v centru pozornosti českých podnikatelů. Je to první takto výrazná výstavní prezentace indických firem v historii veletrhu," uvedl ředitel strojírenského veletrhu Jiří Rousek.

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná na brněnském výstavišti 10. září. Loni se na akci přišlo 78 500 návštěvníků.

Související