Radnice se pustila do přestavby areálu pro investory v roce 2011. „Lokalitu bylo potřeba zasíťovat. Armáda bývalá kasárna, která město získalo bezúplatně, využívala především jako sklady. Bez potřebných sítí by rozvoj podnikání nebyl možný," uvedl Stonawský.

Město investici financuje z vlastních příjmů, dotací a peněz získaných z prodeje hal a pozemků v areálu. „Podle usnesení městského zastupitelstva veškeré příjmy z prodeje nemovitostí v zóně jdou zpět do podnikatelské zóny," řekl místostarosta.

Doplnil, že město chce s pomocí dotací, o které žádá, dokončit stavbu infrastruktury v areálu včetně podnikatelského inkubátoru v roce 2014. „Cílem celé akce je nabídnout podnikatelům prostory k jejich rozvoji a zaměstnanosti v regionu," uvedl Stonawský.

V nové šternberské průmyslové zóně již fungují například firmy, které se zabývají vstřikováním plastů, stavebnictvím, chemickou výrobou, projekční činností v oblasti strojírenství a prodejem sanitárního zboží. S dalšími čtyřmi potenciálními zájemci město nyní jedná.

Do budování průmyslových zón v minulosti investovala mnohá další města v Olomouckém kraji. Například olomoucká radnice nechala zřídit dvě. Stavbu poslední dokončila v roce 2006. Nyní je už areál téměř zcela zaplněn.

Související