Nové dokovací stanice jsou určeny pro uchycení mobilních počítačů ve vozidlech a mohou být použity v mnoha průmyslových odvětvích, jako jsou veřejné i záchranné služby a doprava. Dokovací stanice lze připevnit na servisní vozíky i pracovní stanice používané ve zdravotnictví, v automobilovém průmyslu a ve výrobě. Významný podíl na kvalitní ergonomii uváděných řešení má technologie Faro Arm určená pro modelování interiérů vozidel, která je při návrhu dokovacích stanic využívána.

Možnost umístění počítačů přímo ve vozidlech zvyšuje produktivitu práce a významně mění roli řidičů. S rostoucí oblibou elektronického obchodování a s ním souvisejícím doručování zásilek představují řidiči stále častěji lidské rozhraní mezi dodavatelem a koncovým zákazníkem. Nové dokovací stanice umožňují, aby byly plně odolné Toughbooky a Toughpady ze stanice jednoduše vysunuty a použity mimo vozidlo, například během komunikace řidiče se zákazníkem při vytváření nové objednávky. Počítače mohou být ve vozidlech využity mj. i pro navigaci pomocí GPS, pro dynamické plánování tras či pro následné vyhodnocování efektivity jednotlivých řidičů.

Společnost Panasonic nabízí základní řadu 10 rozdílných dokovacích stanic kombinovaných s řadou flexibilních montážních desek a držáků. Všem evropským zákazníkům nabízí Panasonic také jednotné kontaktní místo a širokou škálu služeb využitelných během celého životního cyklu zařízení od vypracování úvodních konceptů přes návrh a instalaci až po certifikaci. Významnou výhodu vycházející ze třech desítek let výzkumu a zkušeností představuje úzká provázanost s ostatními odolnými produkty společnosti Panasonic, a to včetně služeb technické podpory.

Uvolnění nových produktů navazuje na událost z konce loňského roku, kdy společnost Panasonic koupila evropského lídra trhu s dokovacími stanicemi určenými pro vozidla, včetně týmu návrhářů, designových návrhů, výroby i servisní podporoy a získala tak vybrané aktivity, duševní vlastnictví a patenty. Zakoupená společnost měla v době akvizice zkušenosti s instalací 50 000 dokovacích stanic podporujících počítače Toughbook, což představuje největší uživatelskou základnu dokovacích řešení pro plně odolné počítače v Evropě.

Radka Uhrinová, Marketing Manager Panasonic System Communications Company Europe k uvedení dokovacích stanic říká: "Počítače Panasonic Toughbook jsou mobilním řešením především pro pracovníky v terénu např. obchodníky, techniky v síťových odvětvích, apod. Tito pracovníci přirozeně tráví hodně času na cestách a je pro ně důležité mít dobrý a praktický přístup k aplikacím a informacím ve vozidlech. Z tohoto důvodu Panasonic vyvíjí dokovací stanice přímo na míru, a nabízí tak ucelené řešení pro všechny evropské zákazníky bez ohledu na jejich specializaci či odvětví.“

Dokovací řešení Panasonic Computer Product Solutions zahrnuje:

Koncept: S více než 30letou zkušeností s vývojem a implementací dokovacích řešení je tým schopen rychle a efektivně navrhnout vhodný koncept, který odpovídá požadavkům zákazníka.

Design: Designové centrum Panasonic používá technologii Faro Arm pro modelování přesného interiéru kabiny vozidla a jeho přenesení do CAD prostředí. Po vytvoření detailních CAD/CAM výkresů je designový tým schopen rychle vytvořit prototyp nového produktu. Technologie 3D tisku je využívána ke snížení času tvorby prototypu z tradičních týdnů na pouhé dny a kvalita prototypu zároveň umožňuje provádět bezpečnostní nárazové testy v již tak rané verzi výroby.

Výroba: Plná kompletace dokovacích zařízení a držáků se provádí v evropském výrobním závodu Panasonic zároveň s výrobou a instalací veškeré elektroniky Panasonic pro zajištění detailní kontroly kvality.

Testování a certifikace: Pečlivé testování a certifikace pro Evropské standardy jsou prováděny pro všechny produkty a pokrývají testy vlivu na životní prostředí (ECR), teploty, vlhkosti, nárazové testy, vibrace a použití během životního cyklu.

Instalace: Panasonic nabízí služby odborné instalace v rámci celé Evropy prostřednictvím sítě certifikovaných partnerů, kteří při montáži zajistí dodržení evropských bezpečnostních standardů.

Podpora životního cyklu: V souvislosti s vedoucím tržním postavením v poskytování služeb a podpory pro modely Panasonic Toughbook bude Panasonic pro všechny automobilové dokovací produkty nabízet standardní záruku v délce jednoho roku, která může být rozšířena až na 5 let. Standardní řešení reklamace je 96 hodin.

FOTOGRAFIE

Související