V oblasti Středních Čech se správce kolejí připravuje na modernizaci trati mezi Prahou a Berounem, která má začít v příštím roce, ale již letos musí firma upravit trať do Berouna přes Rudnou, kam odvede dopravu během modernizace. Na úsek Praha - Rudná - Beroun připadne letos a v příštím roce 205 mil. korun.

SŽDC podle Martínka nepočítá s tím, že by vybudovala mezi Prahou a Berounem 20 km dlouhý tunel, ale přiklání se k modernizaci současné trasy podél Berounky.

Firma bude pokračovat ve zvyšování kapacity trati Vysočany - Lysá nad Labem tak, aby odlehčila provoz na I. koridoru kvůli modernizaci úseku Úvaly - Běchovice. Chystá také optimalizaci úseku mezi stanicemi Bubeneč a Holešovice nebo opravu kolejí na trati Mělník - Všetaty. V oblasti bezpečnosti chystá umístění kamer na několika frekventovaných přejezdech v Praze, které mají sloužit jako důkazní materiál pro policii v případě nehody.

Zvyšování investic mimo jiné souvisí s potřebou vyčerpat peníze z unijního operačního programu doprava, který má skončit v roce 2015 a z 64 mld. Kč vyčleněných pro českou železnici správa využila zhruba polovinu.

Související