„Spolupráci s Galerií Pokorná jsme započali již před více než dvěma lety. V letošním roce nám byla poprvé svěřena také přeprava uměleckých děl prezentovaných sklářů v rámci festivalu. Naše společnost přepraví do a z USA na 30 unikátů, skleněných soch, nástěnných objektů i skvělého designu světově známých umělců, jako Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová, Marian Karel nebo Dana Zámečníková, jejichž díla jsou již součástí muzejních i soukromých sbírek, včetně například sbírky Metropolitního muzea v New Yorku,“ říká Pavla Křapová, tisková mluvčí DHL Express CZ.

„Po dlouholeté zkušenosti víme, že se můžeme plně spolehnout, že se díla, která posíláme na veletrhy, výstavy nebo našim sběratelům, dostanou do cíle v pořádku a včas. Je to jedna z nejdůležitějších součástí přípravy takové výstavy nebo prodeje díla, často nenahraditelného,“ dodává majitelka galérie paní Pokorná.

Letošní festival bude na devíti místech v Praze a v Českém centru v New Yorku. Nádherný sál Gorlice na Vyšehradě, sály Umělecko-průmyslového muzea nebo zahrada Amerického Centra v Praze skvěle doplňují atmosféru výstav. Letos proběhne již čtvrtý ročník Pražského festivalu – PF 12.

Související