Společnost Mediaservis podle soudu obcházela zákonem ustanovený monopol České pošty na doručování běžných dopisů do hmotnosti 50 g. Městský soud v Praze rozhodl, že s takovou praxí musí skončit, uvedla Česká televize. Mediaservis svým klientům nabízí takzvanou bezpečnostní vložku, díky které je i běžný jednostránkový dopis těžší než 50 g. Mediaservis s tím nesouhlasí a proti verdiktu se odvolá.

Soud shledal důvodnou obavu, že společnost Mediaservis svým jednáním může porušovat pravidla hospodářské soutěže, řekla ČT mluvčí pražského soudu Martina Lhotáková. Soud proto dočasně firmě praktiku zakázal. Pošta navíc od konkurence žádá dvoumilionové odškodné.

Ředitel Mediaservisu Michal Koliandr televizi řekl, že se soudce nechal obelhat Českou poštou a vydal rozhodnutí, které se vůbec nezakládá na pravdě.

„Porušováním zákona tato společnost získává finance, které jsou zákonem určené pro zabezpečení poštovní služby na vesnicích a v odlehlých částech republiky," řekl ČT mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Poště se monopolem na doručování obyčejných dopisů kompenzují nevýdělečné služby. Zároveň ale musí dodávat i na místa, kde se jí to ekonomicky nevyplatí. Monopol jí vyprší na konci roku.

Související