GEFCO je partnerem prvního světového turné elektromobilů Electric Odyssey
11. února, 2012 bude zahájen projekt Electric Odyssey výjezdem jednoho elektromobilu z náměstí Kléber ve Štrasburku. Během tohoto světového turné budou Xavier Degon a Antonin Guy cestovat do 17 zemí a ujedou 25 000 km za 8 měsíců ve voze Citroën C-Zero, aby tak podpořili image elektromobilů mezi širokou veřejností. Každý den bude posádka muset přesvědčit místní obyvatele, aby jim umožnily nabít svůj elektromobil z jejich elektrické sítě zdarma.

Společnost GEFCO je hrdá na to, že se účastní tohoto dobrodružství spolu s dalšími osmi partnery, a také na to, že podporuje přístup, který zapadá do její strategie v oblasti životního prostředí. GEFCO nabídne své jedinečné odborné znalosti v oblasti celních a daňových zastoupení a postará o veškeré celní formality týkajících se vozidla. GEFCO ve spolupráci s NYKLine se také postará o převoz vozidla, když se bude přemísťovat z jednoho kontinentu na druhý.

VE ZKRATCE

GEFCO Čína změnila jméno svého společného projektu z GEFCO Hongtai na Dongfeng GEFCO
Po sérii vnitřních změn ve společném projektu na čínském automobilovém trhu logistiky změnila společnost GEFCO Čína název společnosti z GEFCO Hongtai na Dongfeng GEFCO s cílem poskytnout podporu jejímu vývoji.[1] Tento společný projekt byl založen společností GEFCO a společností Dongfeng Hongtai v září 2008 a řídí interní logistiku automobilky Dongfeng Peugeot Citroën Automobile (DPCA) ve Wuhanu. Dne 16. října, 2011 prezentovalo GEFCO za přítomnosti Yvese Farguese, předsedy představenstva a generálního ředitel společnosti GEFCO, nové jméno a otevřelo sklad o rozloze 12.000 m2, čímž dosáhlo navýšení jeho celkové skladovací kapacity na 37.000 m2.

GEFCO Rumunsko získává nejvyšší hodnocení v Bukurešti
V 18. ročníku Bucarest Business Awards, která proběhla v říjnu a je organizována komorou obchodu a průmyslu, získala společnost GEFCO první místo v kategorii "Doplňkové dopravní aktivity pro středně velké podniky". Společnost GEFCO byla jmenována nejlepší společností v tomto sektoru na základě řady kritérií včetně obratu, provozního zisku, efektivního využití lidských zdrojů a podílu přidané hodnoty na průměrný počet zaměstnanců v roce 2010.

Zaměstnanec společnsoti GEFCO Patrick Trimaille obdrží čestný diplom IRU Diploma of Honour
Patrick Trimaille, který začal pracovat pro GEFCO v červenci 1980, obdržel čestný diplom Diploma of Honour od mezinárodní dopravní unie International Road Transport Union (IRU)[2], hned po té co byl nominován na toto ocenění od francouzské dopravní asociace French Association of International Road Transport[3].

Dne 2. listopadu, 2011 získalo na obecném zasedání IRU čestný diplom Diploma of Honour za vynikající pracovní výkony 1420 řidičů, což je o 32% více než v loňském roce.

Tento diplom se uděluje nejlepším profesionálním řidičům, kteří ujeli alespoň jeden milion kilometrů na tuzemských i mezinárodních silnicích, aniž by došlo k závažné nehodě v průběhu posledních 20 let a aniž by se dopustili závažného dopravního přestupku.

Patrick Trimaille obdržel čestný diplom Diploma of Honour.

 Foto: Archiv firmy

GEFCO se zúčastnilo konference Industry and Innovation 2011 v Bulharsku
Gilles Cudia, marketingový ředitel společnosti GEFCO pro východní Evropu, se zúčastnil mezinárodní konference Industry and Innovation 2011 v bulharské Sofii, ve dnech 17. a 18. listopadu, 2011. Společnost GEFCO představila výboru “Smart Communications and Transport” některé ze svých inovačních iniciativ včetně intermodálního projektu Vesoul-Caluga za přítomnosti bulharského ministra evropských fon.

GEFCO Španělsko poskytuje zaměstnancům školení v oblasti zdravých návyků.

GEFCO Španělsko podepsala smlouvu s AVANZA institutem a zřídilo vzdělávací program pro zlepšení povědomí o zdraví svých zaměstnanců na pracovišti. Tento program, nazvaný "Zdravé pracovní návyky podporují produktivitu", poskytne personálu společnosti GEFCO Španělsko lepší orientaci v tématech, jako jsou techniky prevence stresu, správné stravovací návyky a tělesné cvičení jako způsob, jak předejít onemocnění způsobených nečinností. Tato iniciativa si klade za cíl pomoci zaměstnancům zlepšit jejich fyzické a psychické zdraví. Podle AVANZA institutu je tímto způsobem možné zabránit téměř 80% běžných nemocí. Tento program je jedním z několika awareness-building aktivit, které společnost GEFCO zahrnula do svého plánu CSR.

Související