Zvyšující se objemy poskytovaných služeb si vyžádaly nutnost otevření nového skladu, který bude sloužit zejména jako servisní centrum pro vratné obaly GEFBOX. Bude zde také umístěno zázemí projektu MAF, prostřednictvím kterého je v současné době zásobeno 12 výrobních závodů PSA.

Projekt MAF (VMI) byl vytvořen ve spolupráci společností GEFCO a PSA s cílem optimalizovat náklady na dopravu a manipulaci s díly určenými pro automobilový průmysl, především pro automobilky PSA. V rámci optimalizace jsou konsolidovány zásilky jednotlivých dodavatelů a následně dodávány do továren PSA v západní a střední Evropě.

MAF je v současné době ovšem pouze jedním z nových projektů, které GEFCO v České republice v současné době rozvíjí. Nelze opomenout ani projekty v oblasti FMCG, na které se společnost také zaměřuje.

Celková skladová kapacita společnosti GEFCO v současné době čítá téměř 17000 m2. (mimo plochy pro skladování vozidel, která činí cca 24ha).

“Věřím, že budoucnost přepravy a logistiky je v poskytování komplexních služeb našim klientům. Proto je důležité, abychom byli schopni poskytnout kromě přepravních kapacit i zázemí skladů a logistických center. Postupné rozšiřování skladové kapacity nám tak umožní uspokojit navyšující se potřeby našich stávajících klientů, stejně jako rozvoj projektů nových ”, uvedl Wilfried Catalanotti, obchodní ředitel společnosti GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA.

Související