Skupině GEFCO to díky posilující geopolitické roli Kazachstánu a stále se zvyšujícím globálním logistickým tokům umožní lépe reagovat na potřeby svých zákazníků. Generálním ředitelem GEFCO Kazachstán byl jmenován Sultan Zhassybay.

"Kazachstán má výhodnou geografickou polohu v centru euroasijského kontinentu, která mu umožňuje, aby hrál roli hlavního tranzitního mostu mezi Evropou a Asií a spojoval středoasijské země jako Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Turkmenistán s Evropou. Čína má přes naše území také přístup na ruské a evropské trhy. Kromě toho nyní rozsáhle roste průmyslová výroba Kazachstánu a zahraniční obchod, což vytváří výhodné podmínky pro dopravu a rozvoj logistické infrastruktury," řekl Sultan Zhassybay.

GEFCO Kazachstán bude především podporovat firemní zákazníky a optimalizovat procesy dodavatelského řetězce. Bude však také usilovat o rozšíření svého vlastního klientského portfolia tím, že nabídne celou řadu logistických služeb pro zákazníky působící v různých odvětvích, od FMCG po průmyslová zařízení. Tým GEFCO Kazachstán bude do konce roku 2011 tvořit 10 zaměstnanců.

"S ohledem na odborné znalosti a kvalitní služby společnosti GEFCO a na její splnění nejvyšších evropských norem doufáme, že přispějeme k rozvoji dopravy a logistiky v Kazachstánu," dodal Sultan Zhassybay.

Související