„Rozvoz po Olomouci se zde rozjel na požadavek zákazníků, v Olomouci o to měli lidé velký zájem mimo jiné i proto, že město před nedávnem opustil konkurenční on-line prodejce potravin," uvedl zakladatel e-shopu Tomáš Čupr. Díky skladu v Brně a optimalizované logistice Rohlik.cz věří, že má e-shop všechny předpoklady v Olomouci uspět. Nejčastější objednávky jsou zatím na ráno a odpoledne.

V Brně je velký zájem o produkty od místních farmářů - maso, ovoce a zeleninu. Rohlik.cz na Moravě spolupracuje s farmáři, jako jsou Šik Inocenc, Sady Starý Lískovec či Čerstvě utrženo. Roste také zájem o biopotraviny.

Zatímco v Praze a okolí je nabídka on-line nákupu potravin široká, v moravských městech, kde je nižší kupní síla, stále pokulhává. Na jaře se z Brna, Ostravy a dalších měst stáhl e-shop Košík.cz. Naopak obchodní řetězec Tesco rozšířil od září rozvoz do Ostravy. Individuální rozvoz potravin v Ostravě do té doby poskytoval jen Můj nákup s nabídkou zhruba 5000 produktů.

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz se letos poprvé po téměř čtyřech letech existence dostal do zisku, uvedl v srpnu Čupr. Letos Rohlik.cz očekává tržby 2,5 miliardy korun, příští rok je chce zdvojnásobit. Firma také pracuje na vlastní privátní značce.

Čupr letos navýšil podíl v Rohlik.cz na 59,82 procenta. Většinový podíl získal koncem loňského roku. Mezi dalšími akcionáři jsou Miton, M&P Investiční či podnikatel Petr Borkovec.

Dále na trhu působí mj. Freshbedynky.cz‎, Coop-box.cz, Plnataska.cz, Potravinydomu.cz a další. Na on-line trh se chystá vstoupit i Globus. Prodeje potravin on-line jsou v Česku třetí nejvyšší v Evropě po Velké Británii a Francii. Podíl jejich prodejů v internetových obchodech dosáhl loni 2,5 procenta celkového obratu rychloobrátkového zboží, uvedla společnost GfK.

Související