Brandýská pobočka firmy Continental Automotive se před dvěma lety rozhodla, že soustředí roztroušené interní i externí logistické provozy do jednoho moderního skladu. Zatímco dřív se logistické informace přenášely manuálně na papíru, nový sklad využívá čistě elektronické systémy. Všechny informace se tak pracovníkům zobrazují na displejích skenerů a tabletů. Připravuje se také nasazení automatických vozíkových tahačů.

Vedle zjednodušení a zrychlení toků materiálu bylo důvodem k výstavbě nového skladu i to, že v posledních letech prudce roste poptávka po autech. Firma, která dodává díly do řady známých automobilek, tak potřebovala najít prostory a kapacitu pro zvýšení výroby. Letos Continental očekává meziroční nárůst tržeb o 40 procent.

"V souvislosti s novým skladem se mění celý logistický koncept v našem závodě. Cílem je automatizace rutinních činností a odstranění zbytečných úkonů tak, aby se omezilo plýtvání lidským potenciálem, časem a materiálem. Každý den ve skladu vyřídíme asi 10 tisíc objednávek materiálu z výroby, při tomto počtu je již papírová forma opravdu neúnosná," říká ředitel závodu Bernd Kapp.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?