Dominantou P3 Parku Lovosice bude hala o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních.
Dominantou P3 Parku Lovosice bude hala o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních.
autor: P3

Lokalita u Lovosic je atraktivní díky dostupnosti Prahy i německých měst jako jsou Drážďany a Lipsko. „Park P3 Lovosice bude pro firmy zajímavý už jenom kvůli snadnému dosahu německé průmyslové zóny v Drážďanech a Lipsku, kde je rozvinutý zejména automobilový průmysl. Z pohledu středoevropské logistiky bude mít park význam pro přepravu rychloobrátkového zboží mezi Německem, Českou republikou a Polskem,“ uvádí Jakub Pelikán, šéf developmentu P3 pro Českou republiku.

Nový P3 park u Lovosic bude mít v dosahu tři druhy dopravy. Tou stěžejní bude silniční doprava, z dálnice do parku vede cesta mimo obydlenou oblast a je zde nově vybudovaný kruhový objezd. Zároveň má možnosti využití železniční přepravy, vedle areálu vede železniční koridor Budapešť - Vídeň - Berlín, a nedaleko se nachází mezinárodní překladiště. Díky lovosickému přístavu lze navíc uvažovat i o vodní dopravě po Labi až k Severnímu moři.

Lovosice jsou pro firmy zajímavé také s ohledem na dostupnou pracovní sílu. „Nemá smysl budovat další logistické parky tam, kde se již dnes firmy potýkají s nedostatkem pracovníků. Hledali jsme proto region, kde je oproti celorepublikovému průměru nezaměstnanost vyšší,“ dodává Jakub Pelikán.

Koupě 32 hektarů pro průmyslový park od děčínské společnosti Armex Oil představuje pro P3 v rámci jedné transakce doposud největší pozemkovou akvizici v České republice. Celková rozloha čtyř zamýšlených hal překročí 128 tisíc čtverečních metrů. Park P3 Lovosice bude zajímavý i díky hlavní velkokapacitní hale, jejíž délka bude bezmála půl kilometru, bude mít rozlohu 90 tisíc metrů čtverečních a vytvoří dominantu celého parku. Jeho stavba by měla začít ještě letos.

Autoři: Kov