Technologie postavené na senzorech slibují poskytnout výrobním společnostem množství nových kontextuálních dat využitelných v celé řadě přelomových aplikací, od prediktivní analytiky až po automatizovanou údržbu výrobních zařízení. V první řadě chytré technologie umožní zlepšit produktivitu, efektivitu a úroveň zákaznických služeb.


Podle společnosti Infor zahrnuje zavádění internetu věcí do výrobních provozů několik fází. Základem je výrobní systém MES (Manufacturing Execution Systems) ke zvýšení efektivity výrobních linek a shromažďování informací. Ty jsou například předpokladem pro prediktivní údržbu výrobních zařízení, anebo sdílení informací mezi stroji a uživateli, které vedou k inteligentnějšímu a rychlejšímu rozhodování. Senzory ve strojích navíc mohou zasílat data výrobcům, kteří je mohou využít k lepší servisní podpoře výrobce.


„Během procesu digitální transformace může řada českých výrobních společností zjistit, že jejich často více než deset let staré ERP systémy nejsou kompatibilní s nejnovějšími digitálními technologiemi,“ uvedl na konferenci Ireneusz Kubies, Channel Manager společnosti Infor v České republice. „Aby zůstaly konkurenceschopné i v příštích letech, měly by provést audit svých podnikových aplikací a rozhodnout se o jejich výměně či upgradu.“


Konference nazvaná Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi je zaměřena na prezentaci praktických řešení a diskusi nad zkušenostmi s digitálními technologiemi v českých společnostech. Poslední akce v Ostravě se zúčastnili představitelé regionální samosprávy i předních podniků jako je například společnost Marlenka, Démos trade, CID International a KVADOS.

Související