Nasazení nákladního elektrokola do denního provozu je vůbec prvním svého druhu v České republice. DHL Express věří, že občané Českých Budějovic ocení, že jim zásilky doveze ekologicky šetrnější vozidlo. Podle výpočtů přepravní společnosti elektrokolo za rok svého provozu ušetří až 1,3 tuny CO2, které by jinak vyprodukoval rozvážkový vůz.

„Během února, kdy probíhalo testování, kurýr najezdil téměř tři sta kilometrů. Každý den zastavil průměrně čtyřiadvacetkrát, aby zásilky doručil, a čtyřikrát, aby naopak nové zásilky vyzvedl k další přepravě. Celkem takto obsloužil téměř pět set zásilek,“ prozrazuje Pavel Šmejkal, Senior Director Network Operations DHL Express CZ. To je přibližně čtvrtina počtu zásilek, které zvládne kurýr v autě. Podobná kurýrní elektrokola provozuje DHL v Nizozemí, kde díky výměně několika desítek dodávek za elektrokola ušetří ročně miliony korun a vyprodukuje ročně o 150 tun méně emisí CO2.

Z nizozemského Rotterdamu pochází i třiapadesátiletý kurýr DHL Express Paul Munstege, který se v polovině února vydal na svém kurýrním kole na několikaměsíční cestu napříč Asií a Evropou. Rozhodl se ukázat, že ekologický způsob dopravy a doručování zásilek je možný na celém světě. Na své cestě z thajského města Chiang Mai do Amsterodamu pomáhá Paul svým kolegům z DHL Express rozvážet tuzemské zásilky zákazníkům v celkem 17 zemích včetně České republiky.

Do České republiky by měl Paul Munstege dorazit během léta a postupně zde navštíví kolegy z DHL Express v Brně a Praze. Při této příležitosti chystá DHL Express Česká republika řadu akcí a soutěží pro klienty i své zaměstnance.

Související