Audit pro získání certifikátu IFS Logistics zahrnuje vše od skladování, přes nakládku až po přepravu.
Audit pro získání certifikátu IFS Logistics zahrnuje vše od skladování, přes nakládku až po přepravu.
autor: FM Logistic

Retailové firmy reagují na požadavky koncových zákazníků a stále častěji tlačí na své poskytovatele logistiky, aby jejich dodavatelský řetězec byl co nejvíce průhledný. V centru zájmu je především bezpečnost a zdravotní nezávadnost skladovaného zboží, zejména potravin.

„Naši obchodní partneři vyžadují vysokou transparentnost, pokud jde o nakládání se zabalenými produkty během skladování a dopravy. Certifikát vnímáme jako jasnou konkurenční výhodu i signál trhu, že náš byznys děláme dobře a umíme reagovat na potřeby našich partnerů,“ říká Luboš Štryncl, ředitel FM Logistic pro Českou republiku.

Získání certifikátu IFS Logistics zahrnuje audit všech procesů v rámci dodavatelského řetězce, od skladování zboží až po jeho přepravu. Získaná certifikace umožňuje firmě registrovat se na IFS portálu, kam mají přístup zainteresované obchodní řetězce hledající nové dodavatele. V tomto smyslu generuje certifikát IFS Logistics nové obchodní příležitosti pro jeho držitele.

„Výsledky s hodnotícím číslem 96,1 procent ukázaly, že pobočka FM Logistic pro Českou republiku poskytuje v certifikovaném provozu  služby na vysoké úrovni," uvedla Martina Jurčová, vedoucí auditorka společnosti Bureau Veritas, která poskytovateli logistiky certifikát IFS Logistics udělila.

Autoři: Kov