Model kamionu vyrobený hendikepovanými pracovníky v chráněných dílnách
Model kamionu vyrobený hendikepovanými pracovníky v chráněných dílnách
autor: Raben

U družstva Openes, kde pracují hendikepovaní lidé, objednává pracovní oblečení pro své pobočky v deseti zemích. Sortiment doplňuje spolupráci od lokálních firem, které mají status chráněných dílem, jak je tomu například v Česku a na Slovensku. 

„V naší CSR strategii deklarujeme, že chceme v této oblasti zavádět udržitelné trendy. Spolupráce se sociálními podniky nám umožňuje dosáhnout naší vize,“ říká Marta Szymborska, vedoucí CSR v Raben Group. 

Vybrané propagační předměty společnost objednává u polské ergoterapeutické dílny působící v městě Piaski. Dílna pořádá workshopy, které jsou určeny osobám s certifikátem zdravotního postižení. Účastníci těchto terapií připravují pro společnost Raben Group například dřevěné modely kamionů. 

„Účastníkům našich dílen přináší spolupráce s Raben Group mnohem více výhod než jsme zpočátku očekávali. Realizace objednávek pro tak velkého zákazníka vyžaduje spolupráci několika našich pracovních skupin ještě více podněcuje naše pracovníky k věnování maximální pozornosti kvalitě své práce a finální kontrole. Jsme připraveni na spolupráci s jakýmkoli zákazníkem, který oceňuje kvalitu, pracovitost a společenskou odpovědnost podniků (SCR),“ shrnuje Gerard Misiaczyk, vedoucí asociace hendikepovaných dílny „Kreativita“.

 

Autoři: Martin Knížek