Přenos dat mezi řetězcem Uni Hobby a jeho dodavateli byl zahájen na obou nejrozšířenějších dokumentech typu objednávka (EDI zpráva ORDERS) a faktura (INVOIC).

„Vzhledem k tomu, že náš sortiment čítá bezmála devadesát tisíc položek zboží od stovek dodavatelů, je pro nás maximální zjednodušení a zautomatizování výměny obchodních dokladů velkým přínosem. EDI proto vnímáme jako efektivní způsob obchodní komunikace, který je zcela v souladu s naší další plánovanou expanzí,“ říká Aleš Oulehla, místopředseda představenstva Uni Hobby.

Nasazením Orion EDI se Uni Hobby zařadilo po bok nejvýznamnějších tuzemských obchodních řetězců, které již EDI využívají.

„EDI je desítkami let vyzkoušený a mezinárodně standardizovaný systém, který prokazatelně snižuje náklady na výměnu dokladů při současném výrazném zvýšení její rychlosti. Zároveň dochází i k velmi podstatnému snížení chybovosti. Věřím proto, že další EDI zprávy, jako například dodací list (DESADV) nebo příjemka (RECADV), budou brzy následovat, tak aby přínosy nasazení ORION EDI mohly být v Uni Hobby maximálně využity,“ doplňuje David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy. „Za rychlou a úspěšnou implementací stojí kromě zkušeného týmu mých kolegů také příkladná spolupráce všech tří stran – tedy vedle samotného zákazníka také U&Sluno jako dodavatele ERP systému.“

Uni Hobby v současné době provozuje sedm hobbymarketů (v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Zlíně, Hodoníně, Jihlavě a Valašském Meziříčí). V plánu firmy je však další expanze do středně velkých i menších měst, v první vlně se bude jednat zejména o otevření dvou nových hobbymarketů v Kladně a Uherském Hradišti.

Související